Yükleniyor......

Ders Materyallerine Nasıl Ulaşırım ?

  • Oluşturma: 11 Eki 2021
  • Güncelleme: 11 Eki 2021
  • Kategori: Uzaktan Öğretim
  • Okunma: 2336

Uzaktan Eğitim – Öğretim Nasıl Olacak ? 

Asenkron ve Senkron olmak üzere iki yönlü olarak devam edecek eğitimler için aşağıda ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir.

Asenkron (eş zamanlı olmayan) Uygulama Hakkında; Öğrencilerimiz Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (ÜBYS) https://ubys.comu.edu.tr üzerinden Ders Materyallerine pdf, ppt, mp3, doc, xls, bağlantı (link) formatlarında ulaşacak olup ayrıca Öğretim elemanlarının verdiği ödevlerden sorumludur. Öğrenci Bilgi Ekranı bağlantısını tıkladığınızda aldığınız dersler ekranda listelenecektir. Ders Kodunu tıkladığınızda Ders Ayrıntıları ile ilgili bilgi ekranı sizi karşılayacaktır.

Ders içerikleri Uzaktan Öğretim - Ders içerikleri ekranından haftalık olarak listelenmektedir.  Öğretim elemanları hangi öğrencilerin materyalleri görüntülediğini sistem üzerinden takip etmektedir. Bu sebeple her öğrencinin materyali kendisi indirmesi gerekmektedir. Öğrenciler, Öğretim Elemanlarının hazırladıkları ders materyallerini öğretim elemanın izni olmadan internet ortamında paylaşmamalıdır.  Ayrıca ilgili dersin Canlı Öğretimine katılmak için Microsoft Teams ekip kodu, Öğretim elemanı tarafından 1. Haftanın açıklamasına eklenmektedir.