Yükleniyor......

İdari Birim Yöneticileri Olarak Personel Pozisyonu Nasıl Değiştirilir?

  • Oluşturma: 22 Şub 2023
  • Güncelleme: 1 Mar 2023
  • Kategori: ÜBYS Destek
  • Okunma: 893

NOT: Bahsedilen pozisyon değişikliklerine  ait yetkiye sahip kişilerin yapacakları işlemler kayıt altında tutulmakta olup tanımlamaların dikkatle yapılması gerekmektedir. Birimlerde tanımlı kişilere ait pozisyonların değişiklikleri Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yapılmamaktadır. Tüm İdari Birim Yöneticileri kullanıcı grubuna sahip kişilerin bu işlemleri yapması, sistemsel  sorunlar  için https://destek.comu.edu.tr/ adresi  üzerinden Bilgi  İşlem  Daire Başkanlığı'ndan, bunun  dışındaki  sorunlar  için ise  Personel  Daire  Başkanlığı'ndan  destek  almaları gerekmektedir.

1.https://ubys.comu.edu.tr adresine gidilir.

2.T.C. Kimlik numarası ve ÜBYS parolası yazılıp, giriş yap butonuna basılır.

3.Aşağıdaki kırmızı kutu içerisine alınan kısımda, kullanıcı grubunuzu İdari Birim Yöneticileri olarak seçmelisiniz. Bu kullanıcı grubu, tüm dekan/dekan yardımcısı/müdür/müdür yardımcısı ve akademik birim  sekreterleri ile tüm daire başkanlarına tanımlanmıştır.

1idari

4.Sol üstte bulunan üç adet çizgi olan Menü butonuna tıklayıp, İdari Performans sekmesinin altındaki Görev Tanımları seçeneği seçilir.

2idari

5.Aşağıdaki ekran görüntüsündeki kırmızı kutucuk içerisine alınan alanda, hangi birimde değişiklik yapmak istiyorsanız onu seçmelisiniz ki o birimdeki kişileri görebilirsiniz.

3idari

6.Kişi Ara kısmından pozisyon değişikliği yapacağınız kişinin ismini yazdıktan sonra, klavyenizden Enter tuşuna basıp arama yapınız. Eğer kişinin pozisyonu Fakülte/MYO/Enstitü/Daire Başkanlığı' nda tanımlı değil ise bu aramada çıkmayacaktır. Yalnızca ataması Personel Daire Başkanlığı tarafından yapılmış ve pozisyon tanımı bulunduğunuz birim ile aynı olan kişilerin isimleri burada gözükmektedir. Biriminizde göreve başlayacak kişinin pozisyonu halen gözükmüyor ise destek sistemi üzerinden Personel Daire Başkanlığı'na talep açmanız gerekmektedir. Kişiyi görüntüledikten sonra ise Aşağıdaki 2. kırmızı kutu içerisine alınan Pozisyon Detay butonuna basınız.

4idari

7.Pozisyon Bilgileri sekmesi açılıp aşağıdaki 2. kırmızı kutucuk içerisinde yer alan butona basmalısınız.

5idari

8.Eklemeniz gereken pozisyonu listeden bulup yuvarlak kutucuğa tıklamalısınız. Sonrasında ekranın altında bulunan Seç butonuna tıklayıp, yeşil olan Ekle/Güncelle butonuna basmalısınız.

6idari

9.Yaptığınız işlemi onaylamanızı isteyen uyarıda Onaylıyorum butonuna ve ardından yeşil Kaydet butonuna basınız.

7idari