Yükleniyor......

Microsoft Teams Ekip Kodunu Nasıl Öğrenirim ?

  • Oluşturma: 11 Eki 2021
  • Güncelleme: 11 Eki 2021
  • Kategori: Uzaktan Öğretim
  • Okunma: 25203

Microsoft Teams Ekip Kodunu Nasıl Öğrenirim ?

Değerli Öğrencilerimiz, Ders içerikleriniz Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (ÜBYS) Öğrenci Bilgi Ekranı - > Derslerim - > Uzaktan Öğretim - Ders içerikleri ekranından haftalık olarak listelenmektedir. 

Canlı Derslerimiz Microsoft Teams programı üzerinden verilmektedir. Ders İçerikleri ÜBYS üzerinden paylaşılmaktadır.

Eğer Microsoft Teams geçici parolanız SMS yoluyla size ulaşmadıysa https://www.microsoft.com/tr-tr/education/products/office bağlantısından öğrenci e-postanız ile kayıt olabilirsiniz. Unutmayın kurumsal e-posta adresiniz öğrenci-numaraniz@ogr.comu.edu.tr olarak tanımlanmıştır. 

https://ubys.comu.edu.tr Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden Öğrenci Bilgi Ekranı bağlantısına tıklayın.

 

Derslerim simgesinden aldığınız tüm derslerin listesinin olduğu aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Ders kodu üzerine tıkladığınızda aşağıdaki sayfa sizi karşılayacak ve Uzaktan Öğretim Ders içerikleri menüsü açılacaktır. 

Öğretim elemanları hangi öğrencilerin materyalleri görüntülediğini sistem üzerinden takip etmektedir. Bu sebeple her öğrencinin materyali kendisi indirmesi gerekmektedir. Öğrenciler, Öğretim Elemanlarının hazırladıkları ders materyallerini öğretim elemanın izni olmadan internet ortamında paylaşmamalıdır. Ayrıca ilgili dersin Canlı Öğretimine katılmak için Microsoft Teams ekip kodu, Öğretim elemanı tarafından 1. Haftanın açıklamasına eklenmektedir.


Genel Bilgiler menüsünde dersi veren öğretim elemanın ismi yazmaktadır. İŞY-1011. - Genel İşletme Dersini Öğr. Gör. Ergül Söylemezoğlu  vermektedir. Öğretim elemanı isminin yazdığı alana tıklandığında veya öğretim elemanının ismine tıklandığında aşağıdaki mesaj kutusunu kullanarak öğretim elemanına ders hakkında soru sorabilirsiniz. Eğer Canlı Dersler için kullandığımız Teams Ekip kodunu ders içeriklerinde göremiyorsanız veya size ulaşmadıysa dersin öğretim elemanına ÜBYS üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.

 

Ayrıca hocalarımız sizlere mesaj göndermiş olabilir. En sağ üst menüden mesajlar düğmesinden gelen mesajlarınızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca Canlı dersler ile ilgili Microsoft Teams Ekip kodları kurumsal eposta adresinize gönderilmiş olabilir.  Her öğrencimiz kurumsal e-posta hesabına sahiptir. E-Postanızı ogr.comu.edu.tr adresinden kontrol edebilirsiniz. https://ogr.comu.edu.tr 

Kullanıcı Adınıza sadece öğrenci numaranızı yazmanız gerekmektedir. Parolanız ÜBYS parolanızdır. Eğer parolanızı unutursanız https://hesap.comu.edu.tr adresinden yenileyebilirsiniz.

Değerli öğrencilerimiz, her zaman yanınızdayız. Uzaktan Öğretim sistemleri ile ilgili problem yaşamanız durumunda Bilgi İşlem Daire Başkanlığı https://destek.comu.edu.tr sitemine destek talebi açmanız yeterlidir.