Yükleniyor......

PASW Modeller 13.0 Kurulumu

PASW Modeller 13 Yazılımı ftp://192.168.1.120/pasw_modeler_13.iso adresindeki DVD kalıbı dosyası indirilerek DVD’ye yazılarak ya da winrar programı (iso uzantılı dosyalar açan herhangi bir program ile de yapılabilir) ile bilgisayarınıza açarak kurulabilirsiniz. Kurulum başladıktan sonra "Network License" seçeneğini işaretleyip, devamında gelen "License Manager name or Server IP Address"  başlıklı pencerede sunucu adresi olarak: 192.168.1.128  girmek gereklidir.

Eğer DVD kabını winrar programı gibi iso açan bir program ile açarsanız kurulum dosyası açtığınız dizinin içindeki  modeler\NT\   dizinindeki setup.exe dosyasıdır.

1. PASW Modeler 13.0 i bilgisayarınıza kurmak için PASW Modeler 13.0 dvd’sini  Sürücüye yerleştirin. Karşınıza çıkan menüden “Install PASW Modeler”  seçeneğini seçerek kurulumu başlatın.

 

2. Karşınıza çıkan menüden lisans türünüze uygun olanı yani “network license” seçeneği seçip “next” ile ilerleyiniz.

 

3. Bu aşamada lisans dağıtan makinanın IP adresi yani 192.168.1.128 giriniz ve “Set” tuşuna basınız. Set tuşuna basmanızla Next tuşuda aktif bir hale gelecektir. Ardından “Next” tuşu ile ilerleyiniz.

 

4. Bu Adımda, PASW Modeler 13 ü yükleyeceğiniz dizini seçmeniz isteniyor. Otomatik olarak yaratılan klasörü seçebilir ve ya “change” butonu ile yerini değiştirebilirsiniz.

 

5. “Customer Information” bölümünde sizden kullanıcı adı ve lisanslanan kuruluşun ismi istenmektedir. Gerekli bilgileri girdikten sonra “Next” tuşuna basarak bir sonraki adıma geçiniz.

 

6. Bu adıma geçtiğinizde artık program yüklenmeye hazırdır. “Install” tuşuna basarak programı yükleyiniz.

 

7. Program yüklenmeye başlar.

 

8. Yüklemeyi başarılı bir şekilde sona erdirmek için “Finish” düğmesine basınız.