Yükleniyor......

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır ?

  • Oluşturma: 11 Eki 2021
  • Güncelleme: 11 Eki 2021
  • Kategori: Uzaktan Öğretim
  • Okunma: 12443

Microsoft Teams programına ÇOMÜ e-postanız ve Microsoft Parolanız ile giriş yapabilirsiniz. Microsoft Teams Hesap bilgileriniz (Parolanız) SMS yoluyla sizlere gönderilecektir.

SMS yolu ile Microsoft parolanız gelmediyse https://www.microsoft.com/tr-tr/education/products/office adresinden kurumsal öğrenci-numaran@ogr.comu.edu.tr e-postanız ile kayıt olabilirsiniz. 

Microsft Teams Nasıl Kullanılır ?

Microsoft Kurumsal parola bilgileriniz ile https://login.microsoftonline.com/ veya https://www.office.com adresinden giriş yaparak Microsoft Teams uygulamasını kullanabilirsiniz.

1. Adım

Kurumsal E-Posta Adresinizi yazarak ileri tuşuna tıklayınız. Karşınıza parola giriş ekranı gelecektir. SMS yoluyla gönderilen Microsoft Parolanızı girip ileri tuşuna tıklayınız.

2. Adım

Size gönderdiğimiz parola geçici paroladır. Parolanızı değiştirmeniz gerekmektedir. Yeni parolanızı belirlerken büyük küçük harf, rakam ve karakter )/=(%& kullanmanız önerilir. 

3. Adım

Kimlik doğrulama adımınına geçiş yapabilirsiniz. Yapmanız gereken mobil telefon numrananızı veya kişisel eposta hesabınızı microsofta tanımlamak. Parolanızı unuttuğunuz durumlardai  parolanız belirlediğiniz yönteme göre size ulaştırılacaktır. Mobil kimlik doğrulama önerilir.

Bitir işlemini tıklayarak işlemi bitirebilirsiniz.

Microsft Teams Giriş

Tüm adımlar bittiğinde sizi aşağıdaki ekran karşılayacaktır. Microsoft Office uygulamalarını bilgisayara yükleyebilir ve öğrenciliğiniz boyunca aktif olarak kullanabilirsiniz.

Aşağıda siyah ok ile gösterilen Microsoft Teams simgesine tıklayarak veya https://teams.microsoft.com adresinden microsoft teams kullanabilirsiniz.

Microsoft Teams Uygulamasını Bilgisayara Yüklemek

https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-teams/download-app adresinden Microsoft Teamsi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Microsoft Teams ekranı sizi aşağıdaki gibi karşılayacaktır. Ekipler butonu ile ekiplere katılabilirsiniz. 

Ekip kodunuzu nasıl bulacağınız ile ilgili bilgiyi  https://destek.comu.edu.tr/makale/microsoft-teams-ekip-kodunu-nasil-ogrenirim bağlantısından öğrenebilirsiniz.

Ekip kodunu giriniz ve Ekibe Katıl butonuna tıklayınız.

Eklediğiniz ekip kodu (ders kodu) ile artık ilgili derse ulaşabilirsiniz. Ekipler simgesinden tüm Uzaktan Öğretim Derslerini görebilirsiniz.

İlgili derse (ekibe) tıklayarak ders notlarını ve canlı derslere katılabilirsiniz.